جمعه, 2 فروردين 1398
    /  2
رو عنوان : نایب‌رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر:
عنوان : ایمنی حلقه مفقوده در مدیریت شهری است
زير عنوان : عضو شورای اسلامی شهر نیشابور گفت: در طول سال‌های گذشته آتش‌نشانان رفتند و مردم در حوادث جان خود را از دست دادند، اما هنوز متوجه نشده‌ایم ایمنی حلقه‌ مفقوده در مدیریت شهری است
تاريخ :
 ۷۷۶/۰۹/۰۸ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نایب‌رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر:
ایمنی حلقه مفقوده در مدیریت شهری است

عضو شورای اسلامی شهر نیشابور گفت: در طول سال‌های گذشته آتش‌نشانان رفتند و مردم در حوادث جان خود را از دست دادند، اما هنوز متوجه نشده‌ایم ایمنی حلقه‌ مفقوده در مدیریت شهری است.

علی‌اکبر شکیبا همزمان با پانزدهمین سالگرد حادثه انفجار قطار در نیشابور در نطق پیش از دستور در صحن علی شورای اسلامی شهر ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت: روبرویی آتش‌نشانان با حوادث و آتش‌سوزی‌های مختلف بدون داشتن امکانات و تجهیزات و ماشین‌های مناسب، بس ناجوانمردانه است.

وی افزود: در بحث سرمایه انسانی متخصص و کارآمد درحالی‌که ادعا می‌کنیم در خیلی از واحدهای شهرداری نیرو اضافه‌داریم در آتش‌نشانی حتی به تعداد چارت سازمانی نیرو نداریم. اگر مصداقی عرض کنم باید بگویم در این لحظه در 7 ایستگاه آتش‌نشانی به‌اضافه نیروهای ستادی تنها 126 نفر خدمت می‌کنند، درحالی‌که در چارت این سازمان 167 نفر برای 6 ایستگاه تعریف شده که شامل 137 پست عملیاتی و 30 پست ستادی است.

نایب‌رئیس کمیسیون خدمات شهری گفت: درحالی‌که نیشابور در مسیر یکی از مهم‌ترین جاده‌های مواصلاتی کشور هست و آتش‌نشانی کیلومترها از این جاده را پوشش می‌دهد و طبق تعریف نیمی از بارهایی که در جاده‌ها حمل می‌شود مربوط به دسته‌های مواد خطرناک است، وسایل مقابله با این مواد در اختیار آتش‌نشانان نیست.

وی اضافه کرد: به‌طور مثال در بحث تجهیزات انفرادی وجود دستگاه تنفسی برای هر آتش‌نشان ضروری است اما اینک به‌صورت مشترک استفاده می‌شود و این یعنی انتقال بیماری واگیردار که بسیار خطرناک است. خودروی فوماتیک از نیازهای ضروری سازمان آتش‌نشانی است که خوشبختانه مراحل آخر تحویل شاسی خودرو در دست اقدام است که از این بابت تشکر می‌کنیم؛ اما خودروهای عملیاتی سازمان فرسوده شده‌اند.

شکیبا خاطرنشان ساخت: ساختمان‌های بلند در شهر ساخته می‌شوند اما خودروی مقابله با حوادث آنها در اختیار نیست، هشدار می‌دهم این ساختمان‌ها هرچقدر از عمرشان بگذرد خطر حوادث و آتش‌سوزی نزدیک‌تر می‌شود و امیدوارم روزی نیاید که به دلیل عدم وجود نردبان هیدرولیک خدای ناخواسته آتش‌نشانی یا فردی از مردم عزیز جانشان را از دست بدهند.

وی در پایان خواستار پیگیری موضوع واژه شهید برای شهدای حادثه انفجار قطار نیشابور از طریق مراجع رسمی، نام‌گذاری اولین بلوار جدیدالتأسیس در شأن شهدای آتش‌نشان، تحویل هر چه سریع‌تر شاسی خودروی فوماتیک و تأمین اعتبار، سرعت بخشیدن به تجهیز و عملیاتی شدن آن، تأمین اعتبار خرید حداقل دو خودروی استاندارد در هرسال جهت جلوگیری از فرسودگی کامل ناوگان آتش‌نشانی، تبدیل پست‌های کنونی آتش‌نشانی به ایستگاه با توجه به استانداردهای ایستگاه‌های آتش‌نشانی، تأمین نیروی متخصص آتش‌نشان با شرایط و آزمون به میزان چارت سازمانی با صلاحدید شورای اسلامی شهر و شهرداری، خرید تجهیزات حفاظت انفرادی و تجهیزات مقابله با حوادث شیمیایی و آتش‌سوزی، جلوگیری از ورود نیروهای غیرمتخصص و سلیقه‌ای و جلوگیری از خروج نیروهای آتش‌نشانی از این سازمان شد.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
شورای اسلامی شهر نیشابور

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0