Thursday, June 17, 2021
  • Date : Sat Jun 15, 2019
  • news code : 2167
با هدف حمایت از مشارکت شهروندان در حوزه خدمات غیرانتفاعی
20 درصد تخفیف در پرداخت عوارض و هزینه‌های صدور پروانه به شهروندان تعلق می‌گیرد
رئیس کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به اهمیت ایجاد درآمدهای پایدار در حوزه شهری، شورای اسلامی شهر لایحه اعطای تسهیلات تشویقی جهت اجرای پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری شهرداری نیشابور را به تصویب رساند
🔻 با هدف حمایت از مشارکت شهروندان در حوزه خدمات غیرانتفاعی

🔹 20 درصد تخفیف در پرداخت عوارض و هزینه‌های صدور پروانه به شهروندان تعلق می‌گیرد

رئیس کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به اهمیت ایجاد درآمدهای پایدار در حوزه شهری، شورای اسلامی شهر لایحه اعطای تسهیلات تشویقی جهت اجرای پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری شهرداری نیشابور را به تصویب رساند.
محمدحسن زرندی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به نیازمندی‌های شهری، از این پس میزان تخفیف در کاربری‌های مختلف برابر طرح تفصیلی و طرح جامع به گونه‌های متفاوت اعمال خواهد شد.
وی اضافه کرد: کلیه پروژه‌هایی که در حوزه خدمات غیرانتفاعی قرار بگیرند، همچون تأسیسات شهری مثل برق، مخابرات، گاز، مخازن آب زمینی و هوایی، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، ایستگاه‌های تنظیم فشار گاز، آب و فاضلاب و سرویس‌های بهداشتی شامل 20 درصد تخفیف عوارض و هزینه صدور پروانه می شود.
عضو شورای اسلامی شهر نیشابور گفت: همچنین در بخش تجهیزات شهری پروژه‌هایی همچون احداث کشتارگاه، آرامستان، مرکز دفن بهداشتی زباله، میادین میوه و تره‌بار، پایانه‌های حمل‌ونقل بار، ایستگاه‌های جمع‌آوری زباله، جایگاه‌های سوخت و نمایشگاه‌های دائمی از این تخفیف بهره‌مند خواهند شد.
وی اضافه کرد: در بخش مربوط به پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل و انبار نیز احداث پایانه‌های اتوبوس بین‌شهری، مینی‌بوس‌رانی و پایانه‌های سواری درون‌شهری و بین‌شهری، سردخانه، انبارهای کالا، فرودگاه، سیلو، معابر و پارکینگ‌های محله‌ای و عمومی می‌توانند از این تخفیف بیست درصدی بهره ببرند.
زرندی اظهار داشت: همچنین با توجه به کمبود پارکینگ موردنیاز در سطح شهر تسهیلات گوناگون برای شهروندان به منظور احداث پارکینگ در نظر گرفته شده است که به طور مثال به مالکان پارکینگ‌های روباز به میزان 5 درصد از سطح  پارکینگ، مجوز اجرای تجاری رایگان داده خواهد شد.
وی خاطرنشان ساخت: با توجه به ضرورت اجرای پارکینگ‌های طبقاتی عمومی، در صورت درخواست مالک و تأیید شورای ترافیک و البته موافقت کمیسیون کارشناسی سرمایه‌گذاری، به میزان 15 درصد از سطح پارکینگ تأمین‌شده، به مالک آن مجوز احداث بنای تجاری بدون اخذ عوارض داده می شود.
Average :  0 |  Submitted :  0

Tags

    5.7.9.0
    V5.7.9.0