• تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ 
واكنش اعضای شورای اسلامی شهر به نحوه انتقال اشیای تاریخی نیشابور به موزه مشهد
اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور در جلسه شب گذشته پارلمان شهری طی اظهاراتی به نحوه انتقال اشیای تاریخی از مخزن رباط عباسی به موزه مشهد واکنش نشان دادند.
🔹واکنش اعضای شورای اسلامی شهر به نحوه انتقال اشیای تاریخی نیشابور به موزه مشهد

اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور در جلسه شب گذشته پارلمان شهری طی اظهاراتی به نحوه انتقال اشیای تاریخی از مخزن رباط عباسی به موزه مشهد واکنش نشان دادند.

رئیس کمیسیون مشارکت‌های اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر در این ارتباط گفت: طی تماسی که با آقای اعتمادی رئیس اداره میراث فرهنگی داشتم ایشان اظهار داشتند که چون نگهداری برخی نسخه‌های خطی و آثار فلزی مهیا نیست و امکان آسیب‌دیدگی آنها در شرایط فعلی وجود دارد لذا طی هماهنگی انجام‌شده این آثار به موزه مشهد منتقل‌شده تا در مکان مشخصی نگهداری شود.

محمدحسن زرندی افزود: نیشابور یک جایگاه ویژه به لحاظ تاریخی و فرهنگی دارد و طبیعتاً نگاه میراث فرهنگی در بخش تخصیص اعتبارات و مهیا ساختن شرایط نگهداری آثار تاریخی باید متناسب با جایگاه این شهر باشد، لذا انتظار ما از رئیس اداره میراث فرهنگی این است تا زمان دقیق برگشت آثار تاریخی به نیشابور را هرچه سریعتر مشخص نمایند تا مردم نگرانی نداشته باشند.

محمدکاظم صادقی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور نیز در ادامه جلسه گفت: انتقال اشیای تاریخی نیشابور به مشهد پیش‌ازاین یک‌بار دیگر نیز بدون اطلاع‌رسانی انجام‌شده است و اشیای تاریخی نیشابور صرفاً به‌عنوان اشیایی که در استان خراسان کشف شده در موزه مشهد نگهداری می‌شود، لذا از رسانه‌ها تقاضا داریم نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند.

رضا مهرداد، نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه یادآور شد: موضوع نگهداری آثار باستانی یک بحث تخصصی و مهم هست و اگر هدف از این انتقال، نگهداری این آثار در شرایط مطلوب‌تر باشد به نظرم خالی از اشکال است به‌شرط آنکه تضمین مناسبی برای بازگشت این آثار به نیشابور وجود داشته باشد.

مجتبی باری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به اینکه مسئولان حوزه میراث فرهنگی همواره در جلسات مختلف طی اظهاراتی نیشابور را بخشی از تاریخ کشور می‌دانند، خاطرنشان ساخت: توقع این است با توجه به سرمایه‌های گران‌بهایی که در حوزه میراث فرهنگی در نیشابور هست حوزه تخصصی نگهداری این‌گونه آثار هم در نیشابور باشد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0