پنج‌شنبه, 27 خرداد 1400
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ 
  • کد خبر : ۲۱۵۵
عضو شورای اسلامی شهر خبر داد:
قول مساعد وزارت راه و شهرسازی برای احیای بافت فرسوده و سكونت‌گاه‌های غیررسمی در نیشابور
عضو شورای اسلامی شهر نیشابور از قول مساعد معاون وزیر راه و شهرسازی برای احیای بافت فرسوده، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و خانه‌های تاریخی در نیشابور خبرداد
عضو شورای اسلامی شهر خبر داد:
قول مساعد وزارت راه و شهرسازی برای احیای بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در نیشابور

عضو شورای اسلامی شهر نیشابور از قول مساعد معاون وزیر راه و شهرسازی برای احیای بافت فرسوده، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و خانه‌های تاریخی در نیشابور خبرداد.

رضا مهرداد در نطق میان دستور در صحن علنی شورای اسلامی شهر گفت: سه‌شنبه گذشته بنده به نمایندگی از همکارانم در شورای اسلامی شهر، به‌اتفاق شهردار نیشابور نشست مشترکی با مهندس پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری داشتیم که در این دیدار پیرامون سازوکارهای احیای بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی، احیای کاروان‌سراها و خانه‌های تاریخی و الحاق اراضی ضلع شمالی بیمارستان حکیم به محدوده شهری گفتگو شد.

وی افزود: در بحث مربوط به سکونت‌گاه‌های غیررسمی آقای پژمان وعده داد تا متناسب با مناطق هدف در محدوده شهری، سهمیه قیر مناسبی به نیشابور اختصاص یابد.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اضافه کرد: مهندس پژمان همچنین ضمن اشاره به تفاهم‌نامه اخیر شرکت بازآفرینی شهری با بانک مرکزی، اعلام آمادگی کرد تا به‌عنوان نخستین شهر تسهیلات ارزان‌قیمتی برای بهسازی بافت فرسوده به مالکان این خانه‌ها در نیشابور اختصاص پیدا کند. 

وی اظهار داشت: در بحث مربوط به احیای خانه‌های تاریخی آقای پژمان معتقد بود در صورت ابراز علاقه‌مندی مالکان این خانه‌ها و مشارکت آنان، قطعاً شرکت بازآفرینی شهری نیز مشارکت لازم را داشته و تسهیلات مناسبی برای احیای اینگونه مکان‌های تاریخی اختصاص پیدا خواهد داد.

مهرداد یادآور شد: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری نیشابور تمایل دارند در صورت الحاق اراضی ضلع شمالی بیمارستان حکیم به محدوده شهری، منافع مالی حاصل از این کار را برای تملک 112 هکتار از زمین‌های حدفاصل آرامگاه خیام و عطار صرف کنند، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری نیز اعلام آمادگی کرد تا در این زمینه پیگیری‌های لازم را داشته باشد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0